top of page
  • רועי ערמוני

נוֹמְקֵה מספרת על הסינגל החדש והסיפור מאחוריו

עודכן: 6 בינו׳ 2020

השיר החדש של נוֹמְקֵה Ended (by the morning) הוא בדיוק מה שבא לי לשמוע בהופעה בפאב קטן בשעת לילה מאוחרת. ערימות של כנות עטופות במנגינה מלטפת, מילים שייגעו לכם ישר בלב ופזמון קליט שתמצאו את עצמכם מזמזמים גם בבוקר שאחרי.

ההזדמנות שלי לזרוק צבעים על קנבס ריק". נוֹמְקֵה"

זו הייתה שנה מוצלחת במיוחד לנוֹמְקֵה (נועם סדן). אלבומה החדש שעתיד לצאת בינואר 2020 נכתב, הולחן והופק על ידה, והקהל שממלא את הופעותיה פעם אחר פעם כבר מכיר את השירים החדשים, ואחוז ציפייה לצאתו באופן רשמי. האזינו לשיר כאן: (או בספוטיפיי).


ספרי לי על הEP שהוצאת ב2015, It's Ok I'm Alone

"זה EP קצר שמבוסס על יוקליילי וכלים נוספים, הקלטתי אותו בסופ״ש קסום בראש פינה, הפיק אותו אלן מון והשתתף בו אלון עדר ונגנים נוספים".


האלבום החדש True Queen יראה אור בינואר 2020, האם יש קו מקשר בינו ובין הEP?

"אני חושבת שהקו שמחבר בין It's Ok I'm Alone לבין True Queen, הוא שאני אותה נומקה וכל השירים, החל מהשיר הראשון שכתבתי וכנראה עד שאני אמות, מבוססים על דברים אמיתיים שקרו לי ועל עיבוד החוויה שלי בעולם כנומקה. אני אותו בנאדם בסך הכל, מקווה שקצת יותר חכם ומפותח אבל כנראה שהחוויה שלי בעולם במהותה די קוהרנטית. מבחינת נגינה היה לי חשוב להפיק את האלבום בעצמי. לאחר כמה ניסיונות כושלים להסיר מעלי את האחריות הזו, התחוור לי שלאף אחד אחר לא יהיה את הוויז׳ן שיש לי בראש. הבנתי גם שזו ההזדמנות שלי לזרוק צבעים על קנבס ריק, ושאם אני לא אתן לעצמי את ההזדמנות הזו - אף אחד לא ייתן לי אותה".


יש אמירה שונה באלבום החדש?

"מבחינת אמירה אני חושבת שהאלבום החדש הוא וריאציה יותר בשלה ובוגרת שלי, זה נכון שיש בו יותר רגעים קצביים מבעבר (לא בהכרח שמחים), אבל יש גם יותר בלדות שנכתבו בבכי... אל הנגינה על גיטרה חשמלית ועם הלהקה נמשכתי באופן טבעי, נתתי לעצמי דרור ללכת אחרי המשיכה הזו ולכן האלבום מבוסס על זה".


וללב העניין - מה הסיפור מאחורי הסינגל Ended?

"השיר מסכם עבורי עשור שלם שבו לא אהבתי את עצמי מספיק בשביל להיות לבד, וזה הוביל לזה שבשביל להרגיש אהובה הייתי תלויה באהבתם של הסובבים אותי", מספרת נומקה. "אהבה כמו אהבה לא תמיד מתנהגת לפי הציפיות ופשוט לא יכולתי יותר להתפשר. הרגשתי תחושת מיאוס מכל ה״אהבות״ האלה, שלא היו מדויקות מספיק, ואז לראשונה בחיי נלחמתי על הלבד. התקופה הזו זכורה לי כתקופה עצובה מאד, הייתי כמו בנאדם מכור שעובר גמילה, אסרתי על עצמי לצאת מהבית אחרי שמונה בערב, ישנתי כל לילה בסלון כי לא הצלחתי להירדם במיטה, ראיתי ברצף את כל הפרקים של בנות גילמור. חודש לאחר מכן ניגנתי שתי הופעות בשבוע וזה נתן לי סיבה טובה לצאת מהבית בערב מבלי להרגיש זוועה".


על אילו פרויקטים נוספים את עובדת?

נומקה שומרת על עמימות אך סיפרה על ההשתתפות ב"סינתיסייזר", תכנית האקסלרטור למוזיקאים שמנוהלת על ידי דני רווה ואיתמר ברנשטיין. "הם בנו תכנית לימודים שכוללת כל מה שמוזיקאי צריך: הרצאות מגוונות עם גדולי המפיקים כמו תמיר מוסקט, הרצאה עם רואה חשבון שמטפל במוזיקאים, מפגש עם איש רדיו ועם מנהלת פסטיבלים, מומחים לקידום ממומן בפייסבוק ועוד. מה שיפה זה שהם דואגים לשלב בתכנית גם פעילות אקטיבית, בסיום התכנית יש סשן לייב באנובה (חברת תקליטים ישראלית) שמוקלט ומצולם, והופעת שואו-קייס שבה אפשר ליישם את כל מה שלמדנו והרווחנו מהקורס. מעבר לכל הכלים שרכשתי אני מרגישה שהדבר הכי חשוב שהרווחתי בתכנית הזו, זה משפחה".


הנה Danger הקצבי, מתוך סינתיסייזר סשנז, שבזכותו הכרתי את נומקה:

את נומקה ניתן לראות ב-6.12.19 בהופעת השקת סינגל בלבונטין 7.

102 צפיות0 תגובות
bottom of page