top of page
  • רועי ערמוני

סיכום אינדינגב 2019

עודכן: 5 בינו׳ 2020

ואוו איזה סופ"ש זה היה! הופעות, ריקודים, מייצגים, אומנות, אנשים, מדבר. אינדינגב 2019 הסתיים וסיפק כמה רגעים לפנתאון של פסטיבלי המוזיקה בארץ. סיכום מנקודת מבט אישית.


את השעות הראשונות הקדשנו לבניית המאהל ולכן בצער רב נאלצתי לוותר על כמה הופעות מעולות שאף נכללו ברשימת ההמלצות לאינדינגב. לאחר שהלילה ירד על מצפה גבולות ואנחנו התמקמנו במאהל שזכה לשם "התירה של הבנים", נכנסנו לראשונה אל מתחם ההופעות להתחיל את הערב באמת.

אחד הדברים שקורים באינדינגב הוא שחייבים לוותר על חלק מההופעות לטובת אוכל ומנוחה. קשה לתפוס את כל הפעילויות הדברים שקורים בפסטיבל. הנה ההופעות שהספקתי לראות:


שי צברי, אביב גדג'

שתי ההופעות המרכזיות של חמישי בערב סיפקו את הסחורה והרחבה שמול במת הקוף הייתה מלאה. אני אישית לא מספיק בקיא בשירים של השניים אך הם סיפקו פסקול נפלא לשוטטות של תחילת הפסטיבל. בחסות החשיכה ניתן היה לצפות במספר מייצגי אור אשר זהרו במדבר והוסיפו הרבה צבע ואווירה.


Garden City Movement

לאחר התאוששות ורביצה במאהל הגענו מלאי כוחות להופעה של Garden City Movement אשר סיפקו יותר מכל חוויה אור קולית מדהימה. שילוב של מוזיקה אלקטרונית ותאורת לייזר שיצרה גלים וצורות מעל הקהל תרמו לחוויה, ללא ספק אחד הרגעים הבולטים בפסטיבל השנה.

Garden City Movement, חוויה אור קולית

Gute Gute

בשישי בבוקר, בדיוק כפי שתכננתי, אחרי מקלחת מרעננת וקפה שחור, הגעתי לחזות בקסם של Gute Gute. המשבצת של שישי בבוקר מעט קשה כי רוב באי הפסטיבל עדיין עסוקים בהכנת השקשוקה (איך לא עושים תחרות של זה?) אך מרגע שעלו לבמה, התמלאה תוך מספר שניות כל הרחבה של במת הפיל והחגיגה התחילה. במשך כל ההופעה, שעברה לי מהר מידי, שידרה הלהקה אנרגיות מטורפות לקהל, ולבסוף כשירדו מהבמה השאירו טעם של עוד. Gute Gute למי שלא מכיר, הם להקת גרוב ים תיכונית - בלקנית - צבעונית בה כל אחד מחברי הלהקה מנגן ביותר מכלי אחד, ויחד הם יוצרים צלילים שיגרמו לכם לזוז בדיוק לפי הקצב. אחלה פתיחה לבוקר שישי.

Gute Gute, במת בפיל

אלון עדר ולהקה מארחים את דניאל רובין

יתר החברים שהתעוררו מאוחר ומשכו את הבוקר הגיעו עם צהריים לבמת הקוף להופעה כיפית ומרעננת. יש משהו פחות מחייב בהופעת צהריים. אין תאורה, אין לחץ, הכל נראה טבעי. כזה הוא גם אלון עדר שמשדר נינוחות ושלווה גם אל מול קהל כה גדול. אלון עדר ולהקה ביצעו מספר להיטים ואליהם הצטרפה גם דניאל רובין המצויינת לכמה שירים. אחד מהרגעים החמודים בהופעה היה כשעדר הזמין את הילדים שבקהל לעלות לבמה, וכשאלו היססו לבוא הוא פשוט ירד אליהם בחזית הבמה ורקד ושר יחד איתם. דווקא שני שירים שמאוד ציפינו להם לא היו בסט-ליסט: "והלכתי בדרך", ו"העתיד". ובכן, זו תהיה סיבה להגיע להופעות נוספות של אלון עדר.

.קצת אהבה לא תזיק. אלון עדר ולהקה בבמת הקוף

בשלב הזה שמתי לב שאני מאוד גרוע בהספק של הופעות מתוך 10 ההמלצות שלי ולכן התחיל רצף רציני מאוד בבית הפיל:


רוני בר הדס

בר הדס עלתה בליווי הרכב וסיפקה מספר ביצועי אינדי רכים ונעימים באנגלית, אם כי אני יותר התחברתי לשיר בעברית שהיא שרה באלבום של אחיה גיל בר הדס, ולא ביצעה במסגרת הופעה זו. למרות זאת, יש בהחלט למה לצפות מאלבום הבכורה שלה.


שני/אחרון/אוקטובר

הלהקה שעושה קאמבק והשיקה השבוע אלבום שני (בתאריך הזהה לשמם) בהופעה חגיגית בבארבי, עלו לבמה ונתנו שואו אנרגטי בועט וחד. אם עוד לא יצא לכם לשמוע אותם רוצו אל אפליקציית ההאזנה הקרובה.


אזולאי/נמט

הצמד הדרומי נתן הופעה מעולה שכללה את מגוון הלהיטים שלהם. זו הייתה הפעם הראשונה שהייתי בהופעה שלהם וללא ספק אשוב. הנוכחות הבימתית של אזולאי בשילוב עם האנרגיות של נמט גרמו לכל הקהל לזוז ולרקוד במשך כל ההופעה, שהייתה מבין הטובות בפסטיבל.


יצירות אומנות קטנות פזורות בשטח

את The Paz Band שמעתי תוך כדי הסתובבות בין מייצגי הפסטיבל, שנראים אחרת לגמרי באור יום. המלצה חמה לכל מי שעוד יגיע לאינדינגב-ים הבאים היא להקדיש קצת זמן לכל הניואנסים ויצירות האומנות הקטנות שפזורות בשטח.טברנק + האחים צברי

ניתן היה להתבלבל ולחשוב שבמת הפיל היא הבמה המרכזית של האינדינגב כי כמות האנשים שהתאגדו ברחבה טרם התחילה ההופעה, לא השאירה מקום לספק שמשהו גדול עומד לקרות בעוד רגע. ראשית עלו טברנק עם אנרגיות שיא ושילהבו את הקהל, ובאופן אישי אני הכי אהבתי את הביצוע ל"זוכר ת'ימים" ששלח לי פעם חבר יקר, לזכר הימים שעשינו שנת שירות בחיפה. לאחר מכן עלו האחים צברי והקהל היה באקסטזה. הפוגו שהתחיל עוד בהופעה של טברנק התעצם והמוני אנשים צרחו את מילות השירים יחד עם הלהקה בטירוף מוחלט. הגדילו לעשות מעריצים מושבעים שהכינו דגלים במיוחד להופעה. מי שפספס את התופעה הנקראת האחים צברי וודאי חשב שכל הקהל הוא חלק מכת סודית כלשהי ואני בספק שהצליח להבין על מה כל המהומה. מומלץ לעשות שיעורי בית ביוטיוב, ומהר.

.בשינוי אדרת. האחים צברי

פורטיס

אנשים בדרך כלל מגיעים לאינדינגב ומגלים להקת אינדי חדשה. בתור אחד שטרח לעשות שיעורי בית לקראת הפסטיבל יצא שלא גיליתי אף להקה כזו, אבל גיליתי את פורטיס. כן כן זו לא טעות. אני מודה שלא הכרתי כמעט אף שיר של פורטיס, אולי רק את אלו שהוא עושה יחד עם ברי סחרוף. ובכן, מדובר באחת ההופעות שיותר נהנתי בהן באינדינגב השנה. זה התחיל בזה שעמדנו ממש באמצע הרחבה של במת הקוף ולא בשוליים, והמשיך בטירוף שזרם מפורטיס אל הקהל. אני חושב שלא יהיה מוגזם לומר שהבחור הצעיר בנפשו הזה היה אנרגטי יותר מכל הלהקה שלו גם יחד, ואולי גם מהקהל. בשבוע שחלף מאז ההופעה אני שומע את האלבומים שלו בריפיט וכבר יש לי כרטיסים להופעה הקרובה בבארבי, בואו גם!

.ניצוצות. פורטיס

רביד פלוטניק (נצ'י נצ')

ההופעה ששובצה במשבצת הכי חמה בפסטיבל ונחשפה רק כמה ימים לפני. פלוטניק בליווי להקה שטפו את הקהל עם ראפ חד בעברית וביצעו מגוון להיטים, כולל את "סמוראי" מאלבומו האחרון "ועכשיו לחלק האומנותי". ברגע השיא של השיר, וכפי שניתן לשמוע גם בהקלטה שבאלבום, הפציע ג'ימבו ג'יי לבית אגדי, מהאהובים עלי בראפ הישראלי. איזו הצגה.

.תמיד אוסול. פלוטניק

Noga Erez feat. ECHO

את ההופעה הזו העברנו בריקוד בחלק האחורי של רחבת הקוף. סטים מעולים של נגה ארז שהלכו והתעצמו עם עלייתה של אקו לבמה וביצוע שירן המשותף של השתיים Chin Chin.


רונה קינן

מפוחדים מהגשם שעשוי להגיע, היינו עסוקים בקיפול המאהל וההופעה הראשונה שהספקנו אליה בשבת היא של רונה קינן. ההופעה התאימה בדיוק למוד של שבת בבוקר אחרי יומיים של פסטיבל והייתה רגועה אם כי עדיין רוקיסטית במידה, בכל זאת, זו רונה קינן. כאחד שלא מכיר לעומק את הרפרטואר, אהבתי בעיקר את "מות התפוז" מאלבומה האחרון, שהוא שיר קסום, ואם אתם לא מכירים אז לכו לשמוע עכשיו.


עייפים אך מרוצים, החלטנו שזה הזמן להתקפל ולוותר על ההופעה של לולה מארש, החלטה שהתבררה כטובה מכיוון שלולה מארש נאלצו לקטוע את הופעתם אחרי 4 שירים בלבד בגלל הגשם שהתחיל, כשאנו כבר היינו בדרכנו צפונה.


זהו! פלוס מינוס 15 הופעות בבמות הפיל והקוף. בניגוד לשנה שעברה, כמעט ולא הגעתי אל האינדיטרוניקס ומתחם הספינה (הטיל) אז ספרו לי מה הלך שם! בנוסף, מתחם סאונדסיסטם היה אחלה אבל אולי מעט מרוחק, ומשך אותנו אליו רק פעם אחת לתקלוט של דיג'יי מש. אני אישית העדפתי את במת החיפושית שהייתה באותו המקום בשנה שעברה.


אינדינגב 2019 הסתיים, וכל שנותר הוא לזכור את עשרות הרגעים הנפלאים שהוא סיפק - ולהמתין לאינדינגב 2020.

184 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page