top of page
  • רועי ערמוני

סיכום אינדינגב 2020

עודכן: 9 בנוב׳ 2020

אז נכון, אינדינגב 2020 לא קרה לצערנו הרב, אבל זה לא אומר שאי אפשר לסקר את 10 הלהקות שהכי היינו רוצים לראות שם!

מתוך אינדינגב 2019

בעולם אחר היינו קמים השבוע אחרי אינדינגב 2020: הופעות, מתחמים, אומנות, מייצגים, אוהלים, בירה במדבר, חברים, מוזיקה! באופן מסורתי, ביום שאחרי האינדינגב אני מוסיף הכי הרבה שירים לפלייליסט שלי, להקות וזמרים שלא הכרתי וזכיתי לשמוע כי הגעתי במקרה לבמה הנכונה בזמן הנכון. לכן, מתוך הניסיון לשדר עסקים כרגיל על אף הקורונה, הנה רשימת 10 הלהקות שהכי הייתי רוצה לשמוע באינדינגב 2020, ואם לא במצפה גבולות אז לפחות בפלייליסט שלי ביום שאחרי.


הנה סקירה קצרה שלא מתמקדת ברקע של ההרכבים אלא תחבר אתכם לשיר ספציפי ולרגע ספציפי בפסטיבל, אז תנו למוזיקה לדבר. (אגב הקליפים הם בגדר חובה חובה!).

My Kind of Love / Borito

גיטרה חמה ומלטפת, תופים חמים, בתוספת שירה מתקתקה - הם מה שנותנים לשיר החדש של Borito ניחוח של רוק אצטדיונים משנות ה80 ואת התואר השיר הראשון ברשימה הזו. ממתק אמיתי, פתיחה נהדרת לחמישי בערב בבמת הקוף. (ואיזה קליפ מהמם!).


עקום / דה וייט טראש

סוד הקסם בשיר הזה הוא השירה שמפורקת להברות בודדות ומלווה בעיטורי כינור ונגיעות בס. הופעה מושלמת לשישי בבוקר. גם כאן יש קליפ שהוא בגדר חובה, אל תפספסו!


Promise of Strangers / Maybe Raincoat

אינדי מקומי בניחוח של חו"ל. השיר החדש של Maybe Raincoat מתיישב באוזן כבר משמיעה ראשונה ויסרב לעזוב. מסוג השירים שימשכו אתכם אל הבמה ברגע שתחלפו לידה באקראי.


Always on My Mind / Moonshine, Marbl

שיר אהבה מתוק בשני קולות, מזכיר מעט את הסגנון של לולה מראש. מסוג השירים שהייתי רוצה לשמוע בבמת החיפושית הקטנה לפני שקיעה.


מנורת לבה / אורות הערפל

הפסקה מהאינדי הרגוע - קבלו את המרענן הרשמי של הרשימה הזו וחביב הקהל! טראפ היפ-הופ של ההרכב המסקרן "אורות הערפל", שנשמע כמו שילוב של לוקץ וכהן@מושון. הופעה מושלמת למתחם הספינה בצהריי היום עם בירה קרה.


Overuse / Masok

פיוצ'ר סול זה הסגנון, והשיר הזה ישלח אתכם לרקוד במסיבה מדברית אל תוך הלילה - עם שירה מלטפת, נגיעות אלקטרוניות, ומקצב קליל וקליט - אתם לא תפסיקו לזוז!


September / Monad

דרים פופ, מעורפל וצבעוני, כזה שבו המילים מתערבבות בצלילים, הקהל בלהקה והבסים בורידים. הופעה מופלאה בשעות הקטנות של הלילה בבמת הקוף, כזו שרק מביני העניין וסרבני השינה יישארו לצפות בה. אה! ויש גם קליפ עם וייב בינלאומי וכוריאוגרפיה שמשחקת עם הזמן והמרחב:


Tomorrow Never Came / TheLongoodBye

להתמסר למלנכוליה ולצלול לתוך שיר (וקליפ! וואו איזה קליפ!) שיעבור לכם בנשמה ויגע בעצב חשוף. המקצב והשירה איטיים, ולוחצים על הנקודות הנכונות של הנפש והאוזן. שיר נפלא להופעת דמדומים רגע אחרי השקיעה.


Fading / RGB

שיר שמתחיל בדיבור תמיד קונה אותי, במיוחד אם הוא ממשיך עם גרוב מדליק, שירה בשני קולות, והרבה הרבה סטייל שנשפך מבמת הפיל במשבצת שמהווה פייט לבמת הקוף בליל שישי.


מה שקורה עכשיו / גון בן ארי ומקהלת זולת

סוף הפסטיבל, במת הקוף, שעות הצהריים המאוחרות של שבת. שיר חשוף ונוגע על גבול התפילה כאשר בקהל רק החבר'ה הרציניים ביותר שנשארו עד הסוף של הסוף. שיר מרגש שגורם לכם לשלוח מבט אל האופק המדברי ולקוות, ולהאמין, שיהיה יותר טוב, למרות מה שקורה עכשיו.


עד כאן הסקירה המדומיינת על אינדינגב 2020 שלא קרה, לחיי אינדינגב 2021.

434 צפיות0 תגובות
bottom of page